Databáze uměleckých děl v architektuře a veřejném prostoru města Ostravy

Vítejte na stránkách databáze uměleckých děl na území města Ostravy, která se snaží představit pokud možno úplný pohled na uměleckou výzdobu města v současnosti i historii. Mapuje tedy existující i zaniklá díla. Zaznamenává sochy, reliéfy, fontány, umělecky ztvárněné památníky a pamětní desky, mozaiky, sgrafita, vitráže, dekorativní stěny ad. v exteriérech i interiérech. Doplněna je bohatou obrazovou přílohou. V rámci projektu vznikla také mapa, která se omezuje na existující exteriérová díla a může sloužit zájemcům přímo při procházkách městem. Tato mapa je k dostání v antikvariátu a klubu Fiducia a pobočkách Ostravského informačního servisu.

Vyzýváme veřejnost, aby v případě, že k danému objektu má doplňující informace či historické snímky, neváhala a kontaktovala nás prostřednictvím kontaktního formuláře. Za všechny důležité připomínky, materiály, případně i upozornění na neevidovaná díla budeme vděčni.

Aktuální počet děl v databázi je 1437. Nejnovější záznam je Výtvarné ztvárnění bývalého krytu civilní obrany a dětského hřiště.

Připojte se ke skupině Ostravské sochy na Facebooku a můžete sledovat nově přidaná hesla, zajímavé fotografie, novinky a související akce.